Sık Sorulan Sorular


Gezegen Kırtasiye Alışveriş için güvenli midir?

 - Dünyanın en çok kullanılan Online Alışveriş Platformu Shopify kullanmaktayız. İncelemek için https://www.shopify.com/

Kredi Kartı ile Ödeme ne kadar güvenlidir?

 - Gezegen Kırtasiye, Ödeme Sistemi olarak Garanti Bankasının kendi programı olan Garanti Sanal POS kullanmaktadır. Bilgileriniz, Bankacılık kanunlarına göre güvenli bir şekilde yapılmaktadır. Ve Gezegen Kırtasiye tarafından bilinmemektedir.

Neden Shopify Platformu?

 - Önceliğimiz, Müşterilerimize kaliteli, güvenli, ve aynı zamanda sade hizmet sunabilmektir. Sitemizin kurulumu öncesinde, bir çok platform test edilmiş, ve en güvenilir Shopify olması nedeniyle tercih edilmiştir.

 - Shopify tüm dünya üzerinde kullanılmaktadır. Global bir çok marka ile çalışması ve en hızlı hizmet veren olması ile öne çıkmaktadır.

https://www.shopify.com/

Kredi Kartı taksit seçeğeni ile ödeme yapabiliyor muyuz?

 - Malesef Kredi Kartına taksit seçeneklerimiz bulunmuyor.

Kredi Kartı Ödeme Sayfasından 3D ödeme Seçeneği neden yok?

 - 3D ile ödeme sistemi, Dünya üzerinde yeni gelişen bir ödeme sistemi güvenliğidir. 

 - Cep telefonu kullanmayan veya bilmeyenler için alışveriş sorun yaratabilmektedir. Türkiye, Bankacılık güvenlik sistemlerinde öncü olmuştur. Fakat Dünya üzerinde, bu nedenle halen 3D güvenlik sistemi yaygın olarak kullanılmamaktadır.

Adres Satırında Neden 99000 girmeliyim?

 - Gezegen Kırtasiye, 99000 kodu ile kargo gönderimlerini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde yapmaktadır. Shopify Kargo gönderim yapısı zorunlu olarak Posta Kodu girilmesini istemektedir.

Banka Mevduatı Ödeme Sistemi Nedir?

 - Yaptığınız alışverişleri, Gezegen Kırtasiye Hesaplarına yaparak da tamamlayabilirsiniz. Bu ödeme sisteminde, Gezegen Kırtasiye Banka hesapları kontrolü sonrasında, Siparişiniz onaylanacaktır. Aksi taktirde, Siparişten sonraki 3 iş günü sonrası siparişiniz iptal olacaktır.

Standart Kargo Nedir?

 - 100 TL tutarının altındaki tüm siparişler Sistemimizde ücretlidir. Bu ücret sipariş adeti üzerinden sadece 10 TL'dir.

Siparişte iletişim bilgisi olarak neler girmeliyim?

 - Yaptığınız alışverişlerin, hızlı ve güvenli bir şekilde size ulaşması için, E-mail Adresinizi, Ve Kargo Adresinizi Açık bir şekilde belirtmeniz gerekmektedir.

Siparişlerde Cep Telefon Numaramı neden yazıyorum?

 - Bu adım zorunlu değildir. Ancak, Cep telefonunuzu doğru bir şekilde girmeniz durumunda, size siparişiniz ile ilgili sms bilgilendirmesi göndermekteyiz.

Adresimi bilmiyorum, Sipariş nasıl verebilirim?

 - Sizlere Mağazadan Teslim Alabilmeniz için farklı bir teslimat seçeneği sunuyoruz? Bu teslimat seçeneğinde E-mail adresinizi doğru yazmanız büyük önem taşımaktadır. Ürünlerin hazır olduğu bilgisi mail olarak gelecektir. Eğer Gezegen Kırtasiye'ye üye iseniz, Cep telefon bilginiz bizde ise, sms ile bilgilendirileceksiniz.

Üye Olmanın avantajları nelerdir?

 - Gezegen Kırtasiye üye olduğunuz taktirde;

    1 - Kampanyalardan ilk siz haberdar olacaksınız.
    2 - Her siparişte adres girmek zorunda kalmayacaksınız. Kayıtlı adresleriniz olabilecek.

Kredi Kartı veya Banka Havalesi olmadan sipariş vermek istiyorum?

 - Sizi Mağazamıza davet edelim. Site de gördüğünüz ürünler stoklarımızda mevcuttur. Tüm ihtiyaçlarınız Gezegen Kırtasiye'de

Aradığım Ürünü Sitede nasıl bulabilirim?

 - 2800 adet ürün içerisinde, çok gelişmiş bir arama hizmetimiz bulunmaktadır. Aradığınız ürün'ün Markasını, rengi, türünü aratıp sonuçlar arasında ürünü bulabilirsiniz.

 - Menülerimizde sizin kolaylıkla bulmanız adına kategorilere ayırdık.